antivirüs flat icon
Antivirüs programları, bilgisayar veya telefonlara istemsizce bulaşan zararlı yazılımlardan korumak için geliştirilmiştir.

Antivirüs programları, özelleştirilmiş ayarlarda seçilmiş seçeneklere göre çalışır. Örneğin zararlı yazılım bulduğunda temizle, hiçbir şey yapma, sadece uyar vb. seçenekler bulunur.

En iyi antivirüs programını seçmek için çalışma hızına, kolay kullanımına, virüs tespit özelliğine bakmalısınız.

Virüs tespit özelliği: Programdan programa değişen, virüsleri tespit etme işlemidir. Örneğin bazı antivirüs programları oyun için indirdiğiniz yama dosyasını virüs olmamasına rağmen virüs olarak görebilir.

En iyi antivirüs programları ↓

5) McAfee
McAfee Logoİntel tarafından satın alınmasıyla daha da gelişmiştir. McAfee, geliştirilmiş ücretsiz sürümüyle birlikte birçok bilgisayar kullanıcısının favorisidir.
McAfee, ABD merkezli antivirüs yazılımları üreticisidir. 19 Ağustos 2010 Yılında4) Kaspersky


Kaspersky Logo
Kaspersky 1997 yılında kurulan Rusya merkezli bir antivirüs programıdır. Programın kullanımı oldukça basittir. Hızlı ve stabil çalışır. Rusların zararlı yazılım üretmekteki becerisini göze alırsak bu konuya karşıda düzgün bir antivirüsle karşımıza çıkmaları bizi şaşırtmamış olacaktır.


3) ESET NOD32


Eset Nod32 Logo
Eset 1992 yılında iki özel şirketin birleşmesiyle kurulan bilgisayar güvenlik şirketidir. Kendi alanlarında oldukça önemli başarılara imza atan eset, antivirüslerini bazı ödüllerle süslemektedir. Birçok insan tarafından virüs tespit özelliğinin aşırı kapsamlı olması eleştirilse de kullanılabilecek programlar arasında yer alır.

2) AVG


AVG Logo
AVG 1991 yılında Çek Cumhuriyeti'nde kurulmuş, genel merkezi Hollanda'da olan Antivirüs yazılımları geliştiren şirkettir. Piyasaya sürdüğü gelişmiş korumalı, hızlı çalışan ücretli ve ücretsiz sürümleriyle bir çok kullanıcıya hitap eder. Üstelik Android, Mac gibi sistemler için de korumaları bulunmaktadır.


1) Avast

Avast 1988 yılında Çek Cumhuriyeti'nde kurulmuş antivirüs üreticisidir. Yazını başarında belirttiğim çalışma hızı, kolay kullanım ve virüs tespit konusunda oldukça gelişmiştir.
Daha yeni Daha eski