Area 51
51. Bölge , Las Vegas'ın 153 kilometre kuzeyinde Nevada Eyaletinde bulunan Groom Gölü yakınında bulunmaktadır.

ABD 2013 yılında üssün kendilerine ait olduğunu resmen açıklamıştır. Bu tarihten önce üssün varlığı ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır.

51.Bölge hakkında vatandaşlar ve hatta devlette görev alan birçok kişi bilgi sahibi değildir.
51. Bölgeye girmek yetkili personel harici yasaktır. Bu gizli bölge hakkında yalnızca orada çalışanlar bilgi sahibidir. Ancak orada Çalışmış olup işten ayrılan veya herhangi bir sebepten dolayı işine son verilen çalışanların tamamı ABD gizli servis tarafından susturulmuştur.


51.Bölge

Çölün ortasında yer alan bu yapıda büyük bir uçak pisti ve hangarlar gözükmektedir. Ancak denetimli sıkı korunan bu yerde neler olduğunu merak eden araştırmacılar ortaya birçok teori atmıştır.


51.bölge
Ortaya atılan teorilerden birisi bu bölgede düşman silahlarını , teknolojilerini inceleyip bunları geliştirerek daha etkili ve verimli hale getirmeye çalıştıklarıdır.

Ancak ortada hiçbir zaman bir kanıt olmamıştır bunun sebebi üssün asıl merkezinin yerin altında olmasıdır. ABD üssün uydularla izleneceğini bildiği için üssün asıl merkezini yerin altına inşa ettiği söyleniyor.


Bir diğer teori ise herkesin merak ettiği konudur. 1947 yılında yaşanan Roswell UFO kazasından elde edilen görüntülerde yer alan uzaylı (bilinmeyen yaratık) , bu üste uzaylılar üzerinden deney ve araştırmalar yapıldığını öne sürmektedir. Bir sonraki başlık altında bu konuyu daha detaylı bir şekilde anlatacağım.

51.bölge

Daha yeni Daha eski