ıphone x tasarimIphone X yeni tasarımıyla karşınızda. Her sene yeni teknolojileriyle serisini yükselten Apple şirketi bu seferde muhteşem tasarımıyla gözleri üstüne çekiyor. Diğer modellerinden ayrı ön ekranında tuş olmaması ilk dikkatimizi çeken ayrıntı. :)  Öyleyse diğer ayrıntılara geçelim...

ıphone yeni sarjÖzellikle Iphone kullanıcıların büyük problemi olan şarj kablosu kopma sıkıntısının Apple çalışanları da farkında. Bunlar için geliştirilen yeni teknoloji şarj aleti, bataryalar konusunda yeni bir çağ başlatacak gibi görünüyor.

Fotoğrafta da gördüğünüz üzere Iphone'un tüm telefonlarında olan yuvarlak tuşumuz nerede? Evet, Apple şirketi müşterilerinin sıkıntılarının farkında olacak ki bozulan orta tuşu AssistiveTouch ile geçiştirmek yerine tuşu ortadan kaldırıyorlar. :)
 
Peki ana ekranımız da ki geçişler nasıl olacak?


ıphone yüz kilidi     Klasikleşmişin dışında tuş kilidinde, bundan sonra değil şifre parmak izi bile kullanılmayacak . Evet doğru duydunuz. Iphone'unuz sizi artık yüzünüzden tanıyacak ve kilidiniz açılacak.   FaceID diye tanımladıkları bu sistem yüzünüzdeki 30.000 ve üzeri -en ince- noktaları tespit ediyor ve tanımlama yapıyor. 
    

ıphone 12 mp
     Bu zamanda insanların elinden düşmeyen telefonlarda her anınızı fotoğraf ve video çekerek ölümsüzleştiriyorsunuz. Tabi ki bunların kalitesi de çok önemli bir detay. Bunun için Iphone X yeni telefonunda kameralarının ikisini de (Ön / Arka) 12 MP yapıyor. Bunun yanında yeni filtre ve derin pikselleri ile sizi sanatsal bir kişiliğe bürüyor.
Daha yeni Daha eski