51'inci Bölge
Roswell kasabasına düşen UFO sonrasında gelişen olaylar şu şekildedir ;

2 Temmuz 1947 : Roswellde yaşayan bir çift evlerinin yakınına tanımlanamayan bir cismin dolaştığını bildiriyorlar.

4 Temmuz 1947 : Saat gece 23:15 sularında Roswell yakınlarında araziye bir UFO çakılıyor. UFO'dan etrafa yayılan parçalar William Mac  Brazel isimli çiftçinin tarlasında bulunuyor.
5 Temmuz 1947 : Askeri yetkililer bölgeyi ziyaretçilere kapatıp olay yerine el koyuyor fakat çiftçi Brazelin arazisinde gözden kaçan kalıntılar kalıyor.

6 Temmuz 1947 : Mac Brazel geriye kalan parçaları Roswell yetkili birimlere teslim etmeye gidiyor ve Mac Brazelden o günden sonra ne olduğu bilinmiyor.


8 Temmuz 1947 : Bir basın mezunu uzaylılarla ilgili haber yapıyor ve bunun sonucunda aynı gün yetkililer gazetede çıkan haberleri yalanlıyor ve buluntuların bir meteor balonuna ait olduğunu açıklıyor.

Amerikan Hükümeti UFO gerçeğini halktan saklama kararındaydı.Cesetlerle birlikte UFO'dan geriye kalanlar bir hava üssüne taşındı.Dünya dışı varlığı tanımanın en iyi yolu onu otopsi yapıp detaylarını incelemekten geçmektedir.Amerikan Hükümetinin bu otopsiyi gizliden gerçekleştirdiği söz konusuydu.. Hatta otopsi sırasında gizlice çekilmiş bir video ihtimali üzerinde internette arayıp kolayca bulabileceğimiz uzaylı otopsisinin Fotomontaj olduğu kanıtlanmıştır işin aslı bir otopsi yapılmışsa bile bu Amerikan Hükümetinde saklıdır otopsi yapılan alanda dönemin başkanı Trumanında 1. gözlemci olduğu söyleniyor.


Daha yeni Daha eski