metin2 hatası
Oyuna gelen yeni güncellemeler ile birlikte hile sayısını düşürmek isteyen oyun yöneticileri normal oyuncular içinde problem oluşturabilecek patchler yüklüyorlar. Son gelen güncelleme ile hilecilerin yanı sıra normal oyuncuları da etkileyen Cheat Blocker birçok kişinin oyuna girememesine yol açtı. Error Code 26001 hatasını alan arkadaşlarımız için ufak bir araştırma sonucu problemimizi çözdük. Bu çözümlerin sizlere yardımcı olacağına inanıyoruz.


Öncelikle birçok arkadaşımız Virüs programını kapatın yoksa Windows Defender (Güvenlik Duvarı)' nı kapatın gibi önerilerde bulunmuş. Bu işlem işinize yarayabilir fakat daha önceden yapmadıysanız ve virüs olarak algılanan dosya karantinaya alındıysa buda işe yaramayacaktır. Bu yüzden öncelikle Güvenlik duvarı veya virüs programını kapatıyoruz. Daha sonra;

Steam > Oyun Özellikleri > Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula diyoruz.

metin2 hata


Ardından 8.9 mb büyüklüğünde bir dosya eksik olarak karşınıza çıkacak. Bu dosyayı tekrardan yükle diyoruz. İşlem bittiğinde oyununuz sorunsuz çalışacaktır.
Steam kullanmayan arkadaşlar için önceki dosya karantinaya alındıysa virüs programı ayarlarından yada windows defender ayarlarından dosyayı karantinadan kurtarın. Eğer silinmişse mecbur oyunu tekrardan yüklemek zorundasınız. Bir daha ki girişinizde her şeyi kapattığınızdan emin olun.:)

Bu işlem kesinlikle sorununuzu çözecektir. Bunun yanı sıra ;
Windows Defender Güvenlik Merkezi > Virüs ve Tehdit Koruması > Virüs ve Tehdit Koruması ayarlarından > Dışlamalar kısmına gelerek Metin2 klasörünü alabilirsiniz .

Son olarak dosyamızın içinde bulunan metin2.client 'imize sağ tıklayarak özelliklerden uyumluluk ayarıyla da oynayabilirsiniz. (Windows 7 - Windows 8 vb.)

Yorum Yap

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha yeni Daha eski