metin2 at görevi
MMORPG 'nin önde gelen isimlerinden Metin2 de en önemli unsurlardan biride at almaktır. At kaç seviyede alınır? Metin2de nasıl at alabilirim? Atımı nasıl zırhlarım? At skilleme? Metin2de at nasıl seviye atlar? Sorularımızın cevabını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

25. Seviyeye ulaştığımızda Seyis'e giderek görevimizi aktif hale getirebiliriz. Oyunda at almak hem istediğimiz yere hızlıca gitmemizi sağlar, hem de atımızı 11. seviyeye getirdiğimizde at üzerinden vurabiliriz.(Yani zırhladığımızda) Eğer daha da iyisini isteyip 21. seviye yaparsak at üzerinden skill bile kullanabiliriz. Bu  işlem bir miktar uzun sürse bile oldukça önemlidir.
Seyis'e gitmeden önce 2. köyde bulunan maymun zindanında bir süre slotları keserek At Madalyonu düşürmemiz gerekmektedir. At Madalyonu Maymun Atıcılardan düşmektedir. Eskiden oldukça değerli olan bu madalyonları şimdi uğraşmadan pazarlardan ucuz fiyata satın da alabilirsiniz.
Envanterimizde 1 madalyon bulunduğu zaman, 2. köydeki seyise tıklayarak görevimizi aktif ediyoruz. Görevimiz 30 dakika içerisinde 2. köyde Yabani general slotlarıyla birlikte dolaşan, Yabani Okçulardan 20 adet kesmektir. Bu işlemi yaklaşık 15 dakikada yaparak seyise dönüyoruz ve görevimizi teslim ediyoruz. Size Yaklaşık 18 saat gibi bir süre veriyor. Diğer gün gittiğinizde seyisten at resmini satın alıyorsunuz ve atınızı kullanmaya başlıyorsunuz.

Oyunda normal atımızın tek avantajı sizlere hareket hızı sağlamaktır. Fakat atımıza her gün level aldırıp 11. seviyeye getirirsek atımız güçlenerek üzerinden saldırı yapabilmemize imkan verecektir. 

Peki bunu nasıl yaparız?

Atımızı zırhlamak için 1. seviye atımız varken her gün seyise envanterimizde 1 At Madalyonu ile gidiyoruz. "At Üzerinde Nasıl Savaşırsın?" adlı pencereye tıklayarak devam ediyoruz. Seyis sizi rastgele bir haritaya gönderiyor ve o haritada işaretlenen yerlere at üzerinden hiç inmeden gitmenizi istiyor. İstenilen yerlere gittikten sonra Sol panelde seyise geri dön sayfası geliyor. O saniyeden sonra attan inmeniz bir problem oluşturmaz. Unutmayın görev sırasında attan inerseniz göreviniz direk iptal olur. Seyis'e götürdüğümüzde görevi kabul etmeme gibi sinir bozucu bir durum söz konusu. Bazı zamanlarda 3-4 kere yaptığınız olabilir. Neyse ki görevi reddetse bile diğer günü beklemeden o gün içerisinde görevi verebilirsiniz. Bu Görevi her gün tam saatlerinde yaparsanız görevinizi minimum 10 gün içerisinde bitirebilirsiniz.

Atını zırhlayan arkadaşlar 11. Seviyede bırakmamanızı tavsiye ediyoruz. Oyunun ilerleyen zamanlarında at üzerinde saldırı skili slotların arasından geçmenizi sağlayacak ve bu oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Atınızı skillemek, zırlamak kadar kolay olmayacak tabii ki. 12. seviyeden itibaren seyis sizden at üzerinde 5 adet Bo, 5 adet Choung vs. gibi yaratıkları kesmenizi isteyecektir. Bunlar oldukça uğraştıracaktır. Özellikle seyis kabul etmediği zamanlarda sinir krizleri geçirmeniz mümkün. :)

Yorum Yap

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha yeni Daha eski