metin2 ejder nasıl kesilir
Metin2 oynarken ilerleyen seviyelerde, metin kesmenin yanı sıra boss (Patron) kesmekte oldukça değerlidir. Gerek düşecek olan itemler gerekse oyunun eğlencesi ve sürüklenmesi için bu yaratıkları yenmemiz lazım. Bunlar için kullanacağımız efsunlar çok önemlidir. Her bossa karşı farklı efsunlar kullanmalıyız, fakat ortalamalı silahlar, zeka, güç, çeviklik, canlılık gibi efsunlar her daim sabit olmalıdır. Metin2 Ejder nasıl kesilir? Azrail nasıl kesilir?  gibi sorularınızın cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz. :)

İç itemlerimizden önce kullanacağımız silaha gelelim. 

metin2 zehir kılıcı
Karakterimiz savaşçı ise kesinlikle Zehir Kılıcı +9 kullanmalıyız. Zehir kılıcının saldırı değeri 237-277 olduğu için +50 ortalama getirerek istediğimiz bossu rahatça kesebiliriz.

metin2 aslan kılıcı

Karakterimiz sura ise Aslan Kılıcı +9 kullanabiliriz. Fakat aslan kılıcının saldırı değeri 180-200 olduğu için +50 ortalama bile getirsek boss kesimlerinde zorlanabiliriz. Yine de zehir kılıcının maliyeti yüksek olduğu için bir çok bossta aslan kılıcı ile idare edebilirsiniz.

metin2 havalı celik yay
Ninjalarımız için ortalamalı şeytan kanadı çakram yerine Havalı Çelik Yay +9 kullanmanızı öneririz. Bunun sebebi havalı çelik yay'ın saldırı değerinin 280-380 olmasıdır. Çakram ve Yayın ikisinede ortalama geldiği için saldırı değeri burda önemli bi faktördür. Elinize bu yayı alıp dönüşerek rahatça istediğiniz bossu ninja karakterimizle de kesebiliriz.


metin2 orkide çanŞaman oynayan arkadaşlar için boss kesmek çok tavsiye edilmemekle birlikte oldukça zordur. Bu karakterlerimiz genelde vslik olup fazla güçlülerdir. Fakat farm konusunda oldukça zayıf kalmaktadırlar. Yine de denemek isteyen arkadaşlar için en mantıklı silah +50 ortalamalı Orkide Çan olacaktır.

Sırada Bossların Etkilendikleri Efsunlar...

metin2 azrail katakomb
AZRAİL:
Azrail'i kesmek için gerekli olan efsunlar kesinlikle şeytanlara karşı güç ve ölümsüzlere karşı güçtür. Karanlıktan etkilenen bu yaratık Katakomb'un en son katındadır. Kesmeye giderken 3. katı geçmek için yanınızda Lusiferden düşürdüğünüz Küçülen Kafa olması gerekmektedir.


metin2 beran setaou
BERAN SETAOU:
Sürgün mağarası 2. kat en sonda bulunan Beran Setaou yu kesmek oldukça zordur. Bu bossa girebilmek için öncelikle General adlı bossu kesip içinden düşen Kıvrık Anahtar itemini elde etmek gerekir. Bu yaratık içinde her bossta olduğu gibi ölümsüzlere karşı güç getirmek gerekir. Ekstra olarak mistik ve şeytan efsunları da iş görmektedir.metin2 general
               General (KOMUTAN):
               Beran Setaou'ya girmek için önce kesmemiz gereken General                bossumuzu sürgün marağası 2. katta 4 farklı yerde bulabiliriz. Can değeri fazla yüksek olmamakla birlikte size verdiği hasar oldukça fazladır. Bu hasarı da ölümsüzlere karşı güç getirerek bir miktar önleyebilirsiniz. 
Boss keserken en önemli detaylardan birisi Mavi Pot'tur. Hangi yaratığı keserseniz kesin Mavi Potu kapatarak hasarınızı oldukça fazla miktarda arttırabilirsiniz. Diğer bir etken ise zehirleme yöntemidir. Kesmeye başladığınızda zehirlemeyi erken saniyelerde atarsanız zorlanabilirsiniz. Fakat Bossun canı yarıya indiğinde zehirlerseniz çok rahat bir şekilde kesebilirsiniz.

İç itemlerimizde Şeytan, Mistik ve Ölümsüzlere karşı güç gelen efsunların hangisi hangi iteme geldiğini bu makalemize bakarak öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha yeni Daha eski