metin2 katakomb
Metin2 Katakomb yapımı için makalemizi okuyunuz. Azrail yapımı olarak da bilinen katakomb'a Tapınaktan giriş yapılmaktadır. Öncelikle envanterimizde Küçülen Kafa adlı item bulunması gerekmektedir. Bu itemi Şeytan Kulesindeki Lusifer adlı bosstan elde edebilirsiniz. Lusifer ve Azrail karanlığı temsil etmektedir. O zaman katlarımızın detaylarına geçelim.
1.KAT:

İlk katta yaratıkları keserek anahtar düşürmemiz gerekmektedir. Bu anahtarı mapin sonundaki taşa bırakarak diğer kata ilerliyoruz.

2.KAT:

Bu katta kapıları kırarak en sonda bulunan kaplumbağaya gitmemiz gerekiyor. En sonda bulunan kaplumbağaya tıklayarak üst kata çıkıyoruz, bu sırada envanterinizde bulunan küçülen kafayı alıyor oyun.
Bu katta yolu bilmeyen arkadaşlar için; SOL-SAĞ-SAĞ-SOL-SAĞ-DÜZ-SOL
Kısaca böyle özetleyebiliriz. Sadece dönemeçleri yazdım. Geri kalanında düz ilerleyerek kaplumbağayı bulabilirsiniz.

3.KAT:

Bu katta sağ-sol ve düz ilerleyerek toplamda 7 metin bulabilirsiniz. Bu metinlerden bir tanesi doğru metindir. Şansınız varsa ilk denemenizde doğru metni bulur ve bir sonraki ayna katına geçebilirsiniz.

4.KAT:

Ayna katı... Herkesin korkulu rüyası zor geçilen ayna katı. Ne video izleyerek ne de kafanıza göre dolaşarak bulmanız oldukça zordur. Şansınız var ise bulabilirsiniz. Birçok kombinasyon olan bu katta denemeniz gereken yollardan 3 tanesini söyleyeceğim bunları deneyerek üst kata geçebilirsiniz.

1.Adım: Düz gidip ilk kapıdan geçin daha sonra sol taraftan 2. kapıya ilerleyin. Bu kapıdan geçtiniz eğer doğru yerde değilseniz tekrar geri çıkın. İlk kombinasyonumuz budur. Bunu yaparak sonu bulabilirsiniz. Eğer çıkmadıysanız diğer adımları inceleyiniz.

2.Adım: Geldiğiniz yoldan geri dönünüz. Baştan başladığınızı düşünürsek ilk soldan devam edip dümdüz ilerleyin kıvrımlı yoldan gidin ve aynadan geçin. Çıkmadıysa geri dönün sona çıkmış olursunuz.

3.Adım: İlk 2 adım başarısız olduysa diğer alternatifler oldukça zordur gezerek bulmaya çalışacaksınız fakat her zaman geçtiğiniz kapıların aksi tarafına giderek ilerlemeniz gerekmektedir. Gezerken eğer arkası uçurum olan bir aynaya denk gelirseniz onun tam karşı tarafındaki kapıya ilerleyin ve sona ulaşırsınız.

5.KAT:

Bu katta Tartarus adlı yaratığı keserek içerisinden düşen Surat Totemine ihtiyacımız var. Bu yaratığı öldürüp Surat Totemini aldıktan sonra mapin en üstünde bulunan taşa ilerleyiniz ve taşa bu itemi bırakınız. İlerlerken merdivenleri kullanınız.

6.KAT:

Bu katta ortada bulunan Kharoon adlı yaratığı kesin eğer üst kata atmadıysa bütün canavarları kesmeniz gerekmektedir.

7.KAT:

Azraili keserek zindanı tamamlayınız.

Yorum Yap

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha yeni Daha eski