Black Desert'ın diğer boyutu olan tarım ve aşçılık için belirli altyapı çalışmaları gerekmektedir. Bu yazı kısa kısa adımlar ile sizin bu iş için temel kurmanıza yardım edecektir.

1. Adım Çiftlik: İlk olarak işe bir çiftlik bağlamak ile başlamak gerek ve bunun için de katkı puanınızı harcıyorsunuz. Örneğin Heidel şehrinin altındaki Costa Çiftliğini üstüne tıklayıp sonrasında ise katkı puanı yatırıp kendinize bağlayabilirsiniz. Daha sonrasında çiftlikleri ürünleri göreceksiniz (Buğday, Balkabağı, Keten vb.). Oradan istediğiniz ürünü ya da hepsini birdaha katkı puanı yatırıp kontrolunuz altına alabilirsiniz.


2. Adım İşçi Konaklaması: Sıra orada çalışacak işçiye geliyor ama ondan önce işçi kiralayabilmeniz için o şehirde konaklama yeriniz olması gerekiyor. bunu da şehrin üstüne tıkladığımızda konaklama satın alarak sağlıyorsunuz.


3. Adım İşçi: Şimdi  ise Heidel şehrindeki İş Gözetmeni'ne gelip işçi kirala seçeneğiyle kendinize uygun bir işçi alabilirsiniz ama şunu unutmamakta fayda var işinize yarayacak işçiler şu şekilde
-Goblin İşçi
-Becerikli Goblin İşçi
-Becerikli İnsan İşçi
Bu işçiler haricindeki Dev İşçiler veya normal işçiler daha yavaş gelişmenize sebep olacaktır.


4. Adım Çiftliğe Bağlamak: Çiftliğimizi bağladık, İşçimizi kiraladık artık çok küçük bir adımımız kaldı bu da işçinizi çiftlikte çalıştırmaya başlamak. Bunun için çiftliğimizin üzerine gelip istediğimiz ürünü seçip işçiyi çalıştırmaya yolluyoruz. Artık o işçi sizin yakın şehrinizdeki depoya devamlı bağladığınız ürünü getirecektir.
Unutmayalım işçiler sadece bira içiyor, eğer bir işçiye bir gün bira vermezseniz çalışmayı durduracaktır. Bira yapımı için BDO Temel Aşçılık Rehberi yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha yeni Daha eski