Black Desert'da en kolay para kazanabileceğiniz yöntemlerden biri aşçılıktır. Ama bunun için biraz süre ve altyapı gerekiyor. Altyapımızın en temelini BDO Node Bağlama ve İşçi Rehberi yazımızda anlatmıştık. Şimdi örnek olarak işleri büyütüp işçilere verilmesi gereken bira yapalım...

1. Adım: Ev Satın Almak
İşe ev satın alarak başlayacağız. Haritayı açtığınızda olduğunuz şehire tıklayın, örneğin Heidel şehri. Sağ üstte aradığımız konut tipi, seviyesi yazıyor. Orada "Ev" yazılı yere basıp, katkı puanımızı verip eve sahip oluyoruz.


2. Adım: Temel Malzemeler
Sırada temel malzemelerimiz var. Basit aşçılık için çoğu malzemeyi Satıcıdan bulabilirsiniz( tuz, şeker, karbonat, maden Suyu). Bunların yanında bir de ürünün temel malzemeleri gerekiyor. Bu da bira'da buğday, patates, arpa gibi ürünler. Bu 3 üründen birine sahip olsanız bile o ürünü yapmanız için yeterli olacaktır.
Aynı NPC'den aşçılık tezgahı da alıyoruz. Kısa süreli aşçılık için 1k değerindeki, uzun süreli aşçılık için ise 50k değerindeki tezgahı almamız gerekiyor.3. Adım: Tezgahı Kurmak
Evimizi aldık, tezgahı da istediğimiz şekilde aldık ve malzemelerimiz de hazır. Şimdi tek yapmamız gereken tezgahı kurup işe koyulmak. Öncelikle satın aldığımız eve gidelim. Eve girdikten sonra Ekranımızın orta üst kısmına "Yerleştir Modu" butonu gelecektir. Oraya tıklayıp çıkan envanter penceresinde "Aletler" kısmına gelirseniz orada satın aldığınız tezgahı göreceksiniz. Dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

4. Adım: Yemek Yapmak
Her şeyimiz hazır. Şimdi tezgaha girip çıkan pencerede üretmek istediğiniz ürünün malzemelerini doğru sayıyla yerleştirmeniz gerekiyor. Daha sonrasında kısa bir bekleme süresi ardından bira hazır olacaktır.
Yorum Yap

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha yeni Daha eski