Mobile Legends oyununda Gusion nasıl oynanır konusunu bilmek, oynarken işinize yarayacak
ipuçları, skill kombosu, build dizilimi ve kullanmanız gereken amblem paketini bilmek sizi diğer oyunculardan bir adım öteye taşıyacak.

Gusion, diğer karakterlerle karşılaştırıldığında stun, slow yetenekleri yoktur ve savunmasızdır.  Tamamen ani hasar veren, hareketli bir karakterdir. Bu nedenle oyun boyunca dikkatli olmak zorundasınız.

Gusion oynanış, skill kombosu, build gibi konulardan önce bilmeniz gereken en önemli ipucu, oyun boyunca geri düşmemeniz gerektiğidir. Bunu sağlamak için oyun başında asla takasa girmeyin, herkesten önce dört level olmaya çalışın, sadece farmınıza odaklanın ve bufflarınızı kaçırmayın. Unutmayın, farmda geri düşerseniz toparlamanız diğer herolara göre çok daha zor olacaktır.

Gusion Amblem:

Gusion için kullanmanız gereken amblem seti büyüdür. Sihir veya başka bir amblemle girmek gibi bir hata yapmayın.

Yetenek sayfasından Çeviklik, Büyü Nüfuzu ve Gizemli Marketi açın.
Gusion Savaş Büyüsü:

Gusion için savaş büyüsü olarak pençeyi kullanmanızı öneririm. Ormanınızı kaptırırsanız geri düşebilirsiniz.


Gusion Build Dizilimi:


Sırasıyla: Canavar Katili - Büyülü Ayakkabılar - Felaket Tellalı - Parlayan Asa - Konsantre Enerji - Adalet Kılıcı

Eğer karşı takımın size fazla hasar veremeyeceğini düşünüyorsanız veya yanınızda oynayan tank çok iyiyse Canavar Katili orman itemini Yıldız Parçasıyla değiştirerek hasarınızı arttırabilirsiniz.
Oyunun gidişatına göre itemlerin ve dizilimin değişebileceğini unutmayın. Örneğin karşınızda Esmeralda ve benzeri iyi kasılmış, can çalması yüksek olan bir hero varsa Parlayan Asa yerine Esaret Kolyesi itemini alabilirsiniz.

Eğer gerekirse oyun sonuna doğru orman itemini satıp yerine uygun bir savunma itemi almayı unutmayın.

Gusion Skilleri Ne İşe Yarar?:

Q: Hedefe bir bıçak atar. Tekrar basarsanız sizi hedefe uçurur.
W: Beş adet bıçak atar. Tekrar basarsanız bıçakları kendinize doğru çeker.
E: Tüm skilleri tekrar kullanmanızı sağlar ve belli bir mesafe ışınlanma olarakta kullanılabilir. Pasifiyle biraz daha hareket edebilirsiniz.

Gusion Skill Kombosu:

En çok hasar veren kombo w-e-w-q-w-q şeklindedir. Yani bıçaklarımızı düşmana doğru atıyoruz, ultiye basarark tekrar bıçakları atıyoruz, q skillini hasar vermek istediğimiz hedefe atıyoruz ve bıçakları kendimize çekerken aynı zamanda düşmana doğru uçuyoruz. Tabi bu komboda mesafeyi, yeri, süreyi, el çabukluğunu hatasız ayarlamak gerektiği için yapmak her zaman mümkün olmaz. Bunun için diğer komboları da bilmelisiniz.

Diğer örnekler: q-q-w-e-w-q-q-w - q-w-q-w-e-w-q-q-w 

Bu skilleri nerede nasıl kullanacağınıza zamanla, eliniz ısındıkça, daha çok maç yaptıkça alışacaksınız. Başlangıç için skillerin temel mantıklarını öğrenmelisiniz.

Gusion Nasıl Oynanır:

Gusion en başarılı şekilde yanında Grock vb. bir tankla veya iyi bir destekle, mid lane'de oynanır.
Oyuna ilk başladığımızda W skillini açıyoruz ve Avcı Bıçağı itemini alıyoruz.
Hızlıca middeki farmı alıp 2 level olduktan sonra küçük can veren canavarı kesiyoruz.


Ardından mavi buffımızı alıyoruz ve tekrar mide dönüp minyonları kesiyoruz. 4 level olana kadar minyonları kaçırmadan yakındaki ormanları da kesiyoruz. 

4 olup ultiyi açtıktan sonra ilk ganginizi üst lane'e atıp adcyi düşürdükten sonra yengeçi alıp tekrar mide dönmenizi tavsiye ederim. Tabi bu da duruma, oyunun gidişatına göre değişebilir.

Gusion oynarken öne geçtiğinizde karşı buffları sık sık çalmayı deneyin ve öncelikli işinizin karşı adcyi olabildiğince oyundan düşürmek olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Unutmayın:

Sıralı maçta Gusion oynamadan önce elinizi Özel Pratik modunda alıştırın ve klasik maçta en az 50 maç oynayın. İlk oynadığınız maçlar muhtemelen berbat geçecektir, hemen pes etmeyin. En iyisi olana kadar devam edin.

Tavsiye:

Youtube'dan boş vakitlerinizde Gusion videosu izleyin, özellikle Typer Youtube kanalını öneriyorum.

Kısaca:

- Midde destek veya tankla oynayın.

- Diğer karakterlerden daha savunmasız ve cılız olduğunuzu unutmadan dikkatli bir şekilde oynayın, oyun başında asla takasa girmeyin ve farmda geri düşmeyin.

- Mavi buffınızı kaçırmayın.

- Öne geçtiğinizde karşı buffları ve ormanları çalın.

- Orman yükünü olabildiğince kısa sürede tamamlayın.

- Öncelikli hedefinizin karşı adcyi düşürmek olduğunu unutmayın.

- Çıkacağınıza emin olmadığınız yerlere girmeyin.

- İlk 50 maçınızın çok kötü geçeceğini unutmayın, denemekten vazgeçmeyin.
Yorum Yap

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha yeni Daha eski