Among-Us

Son zamanların oldukça ses getiren oyunu Among Us, oyuncuların oldukça dikkatini çekti. Among Us nasıl oynanır? Oynamak için ne gerekli? bu soruları yanıtlayacağız.

Among Us, öncelikle hem PC hem de mobil üzerinden oynanabilen bir oyun. en az 4 kişi bandında oynayabileceğiniz, arkadaşlarınızla oldukça eğlenebileceğiniz yeni trend.

Among-Us-KatilBlueStacks(PC), Steam(PC), PlayStore(Mobile) üzerinden ulaşabileceğiniz oyuna en az 4 kişi aynı odaya bağlanıp haritaya giriş yapmanız gerek. Sonrasında tamamen sessizlik halinde haritadaki görevlerinizi yapmanız gerekmekte. 10 kişi oynadığınız zaman grubunuza rastgele 2 katil atılması tavsiye edilir. Sıradan insanların amacı küçük haritamızdaki kısa ve kolay görevlerimizi yapmak. Katillerimizin görevi ise köylü gibi dolaşıp haritada görev yapıyormuş gibi gözükmek. En uygun anda kimsenin görmeyeceği sırada öldürülen arkadaşımız oyun boyunca sessiz kalmaya devam ediyor. Cesedi bulan kişi report edip herkesi topluyor ve tartışma başlıyor. Herkes savunmasını yapıyor, infolarını paylaşıyor ve ona göre oylar veriliyor. Bu kısımları birebir vampir köylü oyununa benzemekte. Yukarıda oyun içinden gösterilen görsel ise bir köylünün öldürülme anı.

Aynı zamanda katil arkadaşlar Sabotage kısmından haritadaki bazı kısımları bozup diğer kullanıcıların acilen o bozulan kısımlara gidip ordaki görevleri yapmasını sağlayabiliyor. Fakat bozduğu yerlere gitmezse dikkatleri üzerine çekebilir. 

Oyun hakkında merak ettiğiniz soruları yorumlara yazabilirsiniz.

2 Yorumlar

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

  1. Çok güzel bir oyun, rehber de çok yardımcıydı. Okunmalı.

    YanıtlaSil
  2. 7 kişi üstüne çıkınca oynamak çok zevkli oluyor. Karantina döneminde arkadaşlarla bir araya gelmemizi de sağlıyor.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha yeni Daha eski